Ekonomi19 Mars 2023, 09:11

Këmbimi valutor 19 mars 2023, rriten euro dhe dollari

Shkruar nga Pamfleti

Këmbimi valutor 19 mars 2023, rriten euro dhe dollari

Monedha e eurozonës shitet sot me 114.8 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 108 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 130.7 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 79.7 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 115.8 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.81 lekë.

Këmbimi valutor 19 mars 2023, rriten euro dhe dollari

#kursi i kembimit valutor