Kronike18 Maj 2024, 16:20

Miliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarë gjeti SPAK nga kontrollet në shtëpitë e baronëve të krimit (Foto)

Shkruar nga Pamfleti

Miliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarë

SPAK ka dhënë sot detaje në lidhje me mega-operacionin e zhvilluar disa ditë më parë, ku janë shkatërruar 7 grupe kriminale.

Struktura e Posaçme lajmëroi ndër të tjera se ka sekuestruar 3 milionë euro cash dhe në total 4.5 milionë euro pasuri.

Siç shihet në fotot e siguruara, SPAK ka sekuestruar miliona euro, makina të shtrenjta dhe bizhu në shtëpitë e bosëve të krimit.

Sakaq, paratë kanë qenë të groposura në tokë.

Pasuria në total e sekuestruar është 4.5 milion euro. Ku përfshihen:

2,996,760 Euro cash;

Sasi të konsiderueshme floriri dhe bizhuteri të shtrenjta;

Ora të markave të shtrenjta me një vlerë të përafërt prej 500.000 Euro;

Armë zjarri;

Targa të përshtatura automjetesh;

Automjete luksoze (nga të cilat 5 të blinduara me vlerë mbi 500,000 Euro);

Sisteme vrojtimi kamerash, tavolinë pokeri, etj., thuhet në njoftimin e SPAK.

Miliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarë

Miliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarë

Miliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarëMiliona euro të groposura, bizhuteri dhe makina luksoze, çfarë

miliona euro bizhuteri makina luksoze spak