Kronike 2 Mars 2024, 15:19

Tentuan grabitjen në Prush, kush janë Klodian Çypi e Kleotild Bardhi

Shkruar nga Pamfleti
Tentuan grabitjen në Prush, kush janë Klodian Çypi e Kleotild
Klodian Çypi dhe Kleotild Bardhi

Klodian Çypi dhe Kleotild Bardhi janë dy nga autorët e tentativës së grabitjes në Prush.

Ata janë arrestuar sot nga Policia, ndërkohë që vijojnë kërkimet për personat e tjerë.

Në dhjetor të 2023, 4 persona tentuan të kryenin grabitje në një shtëpi në Prush të Tiranës. Në banesë kanë qenë dy të moshuar dhe dy nipërit e mitur, një vajzë dhe një djalë.

Ka qenë pikërisht djali i mitur, nipi i familjes që ka mundur të dalë pas shtëpisë dhe ka njoftuar policinë.

Kur ka ardhur policia ka tentuar ti ndalojë, por dy prej grabitësve u larguan në mal dhe qëlluan ndaj efektivëve të policisë duke u rrezikuar jetën.

Familja Hima ka dy vajza jashtë shtetit, dy vajza të tjera bashkë me djalin e familjes jetonin në Shqipëri. Familja Hima, e cila u vu në shënjestër të maskave ka pasur dhe një biznes, tek i cili ofronte shërbime me karrotrec.

klodian cyp kleotild bardhi