Politike27 Korrik 2023, 21:07

Anulimi i zgjedhjeve të 29 korrikut, Bardhi: Basha të reflektojë, të mos e çojë partinë në një tjetër përplasje

Shkruar nga Pamfleti

Anulimi i zgjedhjeve të 29 korrikut, Bardhi: Basha të reflektojë,

PD është zhytur në kaos total, ndërsa Këshilli Kombëtar i thirrur nga Gazment Bardhi ka anuluar zgjedhjet ee 29 korrikut për kryetar të partisë.

Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Kombëtar, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi bëri thirrje që ish-kreu i PD Lulzim Basha të reflektojë dhe të mos e çojë partinë në një tjetër përplasje.

“Zoti Basha mund të bëjë çfarë ai ka dëshirë, apeli im për Bashës është të reflektojë dhe të mos çojë partinë në një tjetër përplasje, të gjejë një zgjidhje që është interesi i demokratëve. Ky nuk është momenti që në PD të ketë të tjera akte antistatutore dhe të paligjshme që prodhojnë një tjetër ngërç të ri”, tha ai.

bardhi basha