Politike 8 Qershor 2023, 22:48

Endri Hasa sulmon Bardhin, Tabakun dhe Alibeajn: Përgjegjës për gjendjen ku ndodhet PD!

Shkruar nga Pamfleti

Endri Hasa sulmon Bardhin, Tabakun dhe Alibeajn: Përgjegjës për

Ish-deputeti Endri Hasa ka kritikuar Alibeajn, Tabakun dhe Bardhin. Duke komentuar në “Top Story” krizën në PD, ai tha se treshja në fjalë për një vit nuk sollën asgjë të re në PD. Madje sipas tij, ata janë përgjegjës për situatën aktuale.

Endri Hasa: Kjo është përtej individëve, unë kam mbajtur qëndrime që i besoj. Nëse flasim për këtë vendim kryesie. Kam mbajtur qëndrim që mendoj se i bën mirë PD. Kjo nuk ka lidhje me emrat e përveçëm apo me datë specifike, është filozofi organizmi i partisë. Unë mendoj që në këto 1 vite e gjysmë kemi dështuar totalisht në ato aksione që kemi ndërmarrë. Mbi një vit nga 21 marsi ne kemi bërë mbledhje kryesie, nuk kemi funksionuar si parti politike. Gjithsecili ka kërkuar zgjidhje të ndryshme. Grupi parlamentar, shumë prej deputetëve janë mbyllur brenda mureve të kuvendit duke u larguar nga realiteti i partisë.

Fajin e ka lidershipi partisë. Jo më larg se mbledhja që kishim Alibeaj Tabaku, Bardhi. U kam thënë ju të treve, në një vit e gjysme çfarë na prodhuat. Unë e kam kërkuar në mbledhjen e kryesisë në marsin e vitit të kaluar që zgjedhjet do vinë, ne do duhet të bëjmë detyrat e shtëpisë, nuk deshi grupi. Kam kërkuar personalisht mbledhje të kryesisë. Kam bërë një pauz mediatike, mendimet e mia i kam thënë ne institucione. Ne sot nuk mund të presim ne, nuk thash kush janë afatet e kësaj zgjidhjeje që thoni ju. Po vijnë zgjedhjet duhet të jemi formacion politik.

hasa pd krize