Politike20 Shkurt 2024, 18:57

Protesta e opozitës, Albana Vokshi akuza Ramës: Në çdo tryezë që ulet shet një copë nga Shqipëria

Shkruar nga Pamfleti

Protesta e opozitës, Albana Vokshi akuza Ramës: Në çdo

Deputetja Albana Vokshi hodhi akuza ndaj kryeministrit Edi Rama ndërsa iu drejtua protestuesve në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, duke e konsideruar atë si një tradhtar që shet çdo ditë tokën dhe detin e Shqipërisë.

Gjatë fjalës së saj, deputetja Vokshi tha se Rama në çdo karrige që ulet ka premtuar diçka për të shitur. Sipas deputetes së PD, në asnjë tryezë nuk ulet si kryeministri dinjitoz i një vendi sovran por si një matrapaz.

“Duhet të ishim më parë këtu në këtë shesh. Kemi kaluar dy vite të vështira, përpara një sulmi frontal për të shkatërruar opozitën. Përdorën të gjitha format, para, presione, kërcënime, pengje, lobime brenda dhe jashtë, por nuk ia dolën. Ja ku jemi këtu. Jemi më të fortë. U bëmë bashkë duke kapërcyer mllefet. Është një rrugë pa kthim, për ta hequr këtë mallkim që na ndjek dhe përndjek dhe që e ka emrin Edi Rama.

Një thirrje kam për shqiptarët, ngrihuni, protestoni jo për Partinë Demokratike, por për Shqipërinë tonë të përbashkët. Shqipëria jonë është në rrezik. Shqipëria po shitet si plaçkë lufte për interesa të një njeriu që është Edi Rama. Edi Rama nuk është kundërshtari ynë politik, por një tradhtar.

Në çdo takim që bën shet një copë tokë, shet një copë det. Në çdo karrige që ulet ka premtuar diçka për të shitur. Në asnjë tryezë nuk ulet si kryeministri dinjitoz i një vendi sovran por si një matrapaz”, tha midis të tjerash Vokshi.

 

protesta e opozites albana vokshi akuza rama shqiperia