Kosova12 Prill 2024, 15:37

Tronditet Kosova, vritet me armë një grua brenda një institucioni

Shkruar nga Pamfleti

Tronditet Kosova, vritet me armë një grua brenda një institucioni

Gruaja është vrarë nga ish-bashkëshorti. 

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Kosovën. Mësohet  se në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj është vrarë një grua dhe një burrë është plagosur. Gruaja është vrarë nga ish-bashkëshorti. 

Rasti është konfirmuar edhe nga policia.

Me datën 12.04.2024 në ora 14:40 kemi pranuar një informatë se në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj ka të shtëna me armë zjarri . Për pasoj nga të shtënat e armës sê zjarrit një person e gjinisë femrore ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes, kjo është konfirmuar nga mjekët kujdestarë, ndërsa êshtë plagosur një person mashkull , i cili êshtë dërguar nē Qendren Emergjente në Ferizaj. I dyshuari pasi ka shtënë me armë zjarri është larguar nē drejtim të panjohur.

Ekipe të policisë menjëherë kanë rrethuar zonën dhe në ora 15:15 kanë arritur që tê arrestojnë të dyshuarin e kësaj ngjarje.

Ekipe të hetuesve dhe krimteknikët janë në vendin e ngjarjes të cilët janê duke e ekzaminuar vendin e ngjarjes, ndêrsa për të gjitha verpimet policore është njoftuar prokurori i shtetit”, thuhet në njoftim.