Kosova29 Shtator 2023, 08:26

Vrasja e Afrim Bunjakut në Banjskë, policia e Kosovës blindon 3 komunat në veri

Shkruar nga Pamfleti

Vrasja e Afrim Bunjakut në Banjskë, policia e Kosovës blindon 3

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke kryer bastisje në pesë lokacione në veri të vendit, lidhur me sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës mëngjesin e së dielës, ku u vra polici Afrim Bunjaku.

Operacioni policor është duke vazhduar nga njësitë relevante të Policisë së Kosovës, me prezencën në vend ngjarje të Prokurorit (të PSRK-së)

Këto urdhër kontrolle, Policia ka thënë se janë duke u zbatuar në koordinim me EULEX dhe KFOR.

“Sot, me datën 29.09.2023 Policia e Kosovës është duke zbatuar urdhëresën e gjykatës kompetente për kontrolle, në pesë lokacione në tri komunat në veri të Kosovës. Këto operacione janë duke u zhvilluar lidhur me ngjarjet e fundit të ndodhura në fshatin Banjskë.

Operacioni policor është duke vazhduar nga njësitet relevante të Policisë së Kosovës, me prezencën në vend ngjarje të Prokurorit (të PSRK-së). Me këtë rast Policia e Kosovës njofton qytetarët se nuk kanë nevojë për ndonjë shqetësim. Këto urdhër kontrolle, janë duke u zbatuar në koordinim me EULEX dhe KFOR”, thuhet në njoftimin e Policisë.

policia e kosoves afrim bunjaku vrasja 3 komuna