Showbiz31 Maj 2023, 10:27

‘Rusia nuk më do’, videot e Jorit bllokohen në shtetin e Putinit

Shkruar nga Pamfleti

‘Rusia nuk më do’, videot e Jorit bllokohen në shtetin e

Jori Delli, modelja shumë e njohur në Itali, u bë e famshme edhe në Shqipëri, vendin e saj të origjinës, falë eksperiencës në “Big Brother Vip Albania”.

Tashmë ajo ka nisur procedurat për t’u zhvendosur në Tiranë e mesa ka treguar, ka punë pasi ka shumë gjëra në Itali. E teksa kjo procedurë po vijon, ajo poston shpesh në rrjetet sociale, sidomos në TikTok dhe Instagram.

Mirëpo mesa duket, videot e saj nuk lejohen në një shtet: Rusi. Jori ka postuar mesazhin që i del në video, i cili i tregon se është bllokuar në Rusi.

“Rusia nuk më do”– shkruan modelja krah fotos.

Bllokime të tilla bëhen shpesh herë në rrjetet sociale, pasi janë pjesë e rregullave që ka secili shtet.

‘Rusia nuk më do’, videot e Jorit bllokohen në shtetin e

 

jori delli rusia bllokim