Showbiz 3 Mars 2024, 11:17

Shqiptari mahnit Amerikën me zërin e tij, djali nga Kosova rrëfen dhe historinë e trishtë të jetës (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Shqiptari mahnit Amerikën me zërin e tij, djali nga Kosova rrëfen

Një djalë i ri nga Kosova ka prekur zemrat e të gjithëve në një spektakël talentesh në Amerikë, “American Idol”.

Kim me një zë të mrekullueshëm, ka mahnitur jurinë e këtij spektakli, por edhe me  historinë prekëse që ai tregoi.

Kim mes lotëve tregoi se nëna e tij jeton ende në Kosovë dhe se dy vite pasi ai u lind, nëna u sëmur dhe nuk e ka dëgjuar më të këndojë. Mesa duket talentin e tij, e ka marrë nga e ëma për të cilën flet me aq shumë dashuri para të gjithë botës. Kim tregon se të gjithë njerëzit i thonë se ai ka zërin e së ëmës.

I riu jeton në Brooklin dhe punon në një restorant. Në “American Idol”, këndoi këngën “Heal” nga Tom Odell dhe u shpreh se ai mund të arrijë të këndojë çdo këngë. Kim kaloi në fazën tjetër, ku juria i kërkoi të telefonte nënën e tij për t’i dhënë lajmin. Ai e telefonin dhe i thotë se ku ndodhet. Madje juria i ka kërkuar që të këndojë dhe një këngë në shqip për nënën e tij, ndërkohë që ajo e ndiqte nga telefoni. Kim vendosi të këndojë këngën “Oj Kosovë, oj nëna ime”, performim nga të cili juria mbeti “me gojë hapur”. Kim bëri shqiponjën me dy duar dhe shprehet se është krenar për vendin nga vjen.

 

american idol shqiptari