Sport 3 Tetor 2023, 20:40

“Duam hakmarrje”, zviceranët e Jang Bojs kujtojnë tankun e vitit 2019

Shkruar nga Pamfleti

“Duam hakmarrje”, zviceranët e Jang Bojs kujtojnë tankun e

Euforia dhe festa u përhap jashtë stadiumit deri te tanku model që ndodhej përballë “Maracanës”. Për shkak të numrit të madh të njerëzve që këndonin dhe festonin me futbollistët, autobusi me lojtarët e Jang Bojs duhej të priste që turma të shpërndahej para se të dilte nga ndeshja.

Zviceranët nuk e kanë harruar, as nuk e kanë falur, me sa duket atë rast. Sipas portalit të njohur “Blik”, ata e kanë cilësuar festën si një poshtërim, sjellje josportive dhe të çuditshme të mikpritësve.

Një lojtar i Jang Bojsit, i cili luan ende me ekipin është Saidi Janko, i cili nuk është gati të vazhdojë nga ajo natë e 2019.

Kanë vënë një tank në mes të rrugës. Është skandaloze që na u desh të prisnim për të shkuar në shtëpi. Ne duam hakmarrje dhe ato tre pikë edhe më shumë për shkak të asaj që ndodhi”- kërcënon Saidi Janko, një lojtar që ka qenë dëshmitar i asaj nate në vitin 2019.

Portali i përmendur është ankuar edhe për kushtet në të cilat kanë qenë gazetarët e tyre gjatë vizitës së tyre në “Maracana”, si dhe për trajtimin e zyrtarëve të Jang Bojs.

jang bojs skuadra zvicerane