Sport10 Dhjetor 2023, 18:44

I mjaftojnë vetëm 6 minuta, Mirlind Daku kthehet protagonist në kampionatin rus

Shkruar nga Pamfleti

I mjaftojnë vetëm 6 minuta, Mirlind Daku kthehet protagonist në

Mirlind Daku është kthyer në protagonist në kampionatin rus, ku gjeti rrugën e rrjetës përballë Baltikës. 

Në minutën e 6 të takimit, sulmuesi i Kombëtares shqiptare kontrolloi mjaft mirë një top të gjatë dhe brenda zonës nuk gaboi, duke lënë pas dy mbrojtësit kundërshtarë. 

Ky është goli i tretë që Daku shënon për Rubin Kazanin që pas transferimit të tij këtë verë në Rusi. 

mirlind daku sulmuesi i kombëtares shqiptare