Mirlind Daku

Nuk mori ftesë nga Kosova për kualifikueset e “EURO 2024”, Mirlind Daku: Shqipërinë e përfaqësoj me gjithë zemër - Sport
Sport14 Qershor 2023, 16:35

Nuk mori ftesë nga Kosova për kualifikueset e “EURO 2024”, Mirlind Daku: Shqipërinë e përfaqësoj me gjithë zemër

Shkruar nga Pamfleti

Nuk mori ftesë nga Kosova për kualifikueset e “EURO 2024”,

Mirlind Daku nuk mori ftesë nga kombëtarja e Kosovës për ndeshjet kualifikuese të “EURO 2024”, ndaj Rumanisë dhe Bjellorusisë.

Sulmuesi, i cili luan për fanelën e Murës në kampionatin slloven, është shprehur së fundmi se nëse do t’i jepet mundësia për të përfaqësuar Shqipërinë, do ta bëjë.

Nëse më jepet mundësia, do ta përfaqësoj me gjithë zemër Kombëtaren shqiptare”, tha fillimisht ai për “RTV Dukagjini”.

Gjithashtu, Daku ka treguar se gjatë grumbullimit të fundit me “Dardanët” ka sakrifikuar për të qenë pjesë e skuadrës.

Në grumbullimin e fundit kur jam larguar për shkaqe shëndetësore, kam ardhur me të gjitha medikamentet, ka ndodhur që katër ditë nuk kam arritur të ushqehem mirë. Vetëm e vetëm që të mos refuzoj ftesën e kombëtares së Kosovës. Tani kur jam në formë të mirë, me këto statistika të mira, minutazhin e duhur dhe nuk po vjen ftesa atëherë, po, është diçka shumë jokorrekte ndaj meje”, theksoi 24-vjeçari.

mirlind daku sulmuesi i kosovës kombëtarja shqiptare