Sport10 Dhjetor 2023, 15:44

Tirana nuk fiton edhe kur është me dy gola avantazh, Erzeni dhe Kukësi ndajnë pikët mes kontestimeve

Shkruar nga Pamfleti

Tirana nuk fiton edhe kur është me dy gola avantazh, Erzeni dhe

Tirana vijon të zhgënjejë teksa sot është ndalur në barazim 2-2 në transfertë përballë Laçit. 
Kryeqytetasit e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e dy golave, duke krijuar përshtypjen e një fitoreje të lehtë, por që nuk rezultoi kështu. 

Në minutën e 18 ishte Hasani që zhbllokoi shifrat, ndërsa në minutën e 47 të shtesës Abazaj dyfishoi rezultatin. 

Në pjesën e dytë Laçi u përpoq duke ngushtuar rezultatin në minutën e 59 me anë të autogolit të Najdovskit. 

Në fundin e lojës, atëherë kur nuk pritej, Laçi gjeti golin e barazimit në minutën e 93 me anë të Kordeiro, duke shtangur kështu bardheblutë. 

Me këtë rezultat, Tirana pozicionohet në vendin e tretë me 23 pikë, ndërsa kurbinasit në vendin e parafundit me 17 pikë. 

Takimi mes Erzenit dhe Kukësit u zhvillua në stadiumin e Rrogozhinë dhe në fund u mbyll në shifrat 0-0. Pjesa e parë ishte më e zbehtë, ndërsa e dyta i pati të gjitha me përjashtim të golit të regjistruar. 

Penallti e dhënë për Kukësin, por e anuluar më pas nga VAR-i. Erzeni gjeti golin pas këtij momenti, por edhe shijakasve iu anulua për pozicion jashtë loje. Erzeni pati disa pretendime për penallti të tjera, por gjyqtari nuk i mori në konsideratë dhe gjithçka u mbyll në barazim 0-0

tirana laçi erzeni kukësi abissnet superiore