Sport 1 Tetor 2023, 22:29

Insinjen e tradhtojnë nervat, ish-sulmuesi i Napolit ofendon tifozin në stadium (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Insinjen e tradhtojnë nervat, ish-sulmuesi i Napolit ofendon tifozin

Lorenco Insinje shkoi në MLS (kampionatin amerikan te futbollit) nga Napoli sezonin e kaluar dhe mori një pagë prej 15.000.000 dollarësh në vit nga Toronto, dhe kur nuk dha ndeshjet e pritura, pasuan konfliktet! Tani ai u filmua në ndeshjen kundër Sinsinnati të shtunën duke fyer tifozët e tij nga tribuna! 

Sulmuesi i vogël, i cili shënoi vetëm gjashtë gola sezonin e kaluar si lojtari më i shtrenjtë i MLS-së, i bërtiti njërit prej tifozëve nga zona ku ndodhej: "Ik q….Ki respekt! " 

Në dy sezonet që ka qenë në Kanada, Insinje shënoi 11 gola dhe regjistroi gjashtë asistime në 32 ndeshje që janë ende shumë pak për një lojtar që kanadezët paguajnë më shumë se Mesi i Inter Miamit! Shikoni sesi

Insinje e ofendoi fansin: 

Në Napoli nuk i mungon askujt Insinje, i cili ishte i preferuari i tifozëve. Me largimin e tij , Quicha Quarachelli dhe Victor Osimen patën mundësinë të luajnë në formacionin titullar dhe fituan titullin kampion italian në Napoli sezonin e kaluar.  

lorenco insinje ish-sulmuesi i napolit