Sport18 Maj 2023, 18:29

Kategoria e Parë ul siparin, Skënderbeu zyrtarisht kampion, zbardhen të gjitha dilemat për “play-off-in” dhe “play-out-in”

Shkruar nga Pamfleti

Kategoria e Parë ul siparin, Skënderbeu zyrtarisht kampion, zbardhen

Kategoria e Parë uli zyrtarisht siparin ditën e sotme me sfidat e luajtura, ku pas më shumë se 90 minutave mësuam edhe verdiktet finale të këtij edicioni. Skënderbeu shpallet kampione, ndërsa Dinamo renditet në vendin e dytë pas humbjes me Luzin.

Flamurtari, Tomori, Apolonia e Korabi janë 4 ekipet që do të garojnë në Play-Off për finalen me vendin e 8 të Superiores. Ndërsa Burreli dhe Lushnja do të luajnë në Play-Out për të qendruar edhe njëherë në Kategorinë e Parë.

Oriku, Turbina, Tërbuni dhe Besëlidhja sezonin e ardhshëm do të jenë pjesë e Kategorisë së Dytë.

Rezultet e javës së fundit të Kategorisë së Parë:

1-Luzi 2008   1-0  Dinamo

2-Lushnja  0-0  Skëpnderbeu

3-Besa   3-0  Burreli

4-Turbina  1-2  Tomori

5-Korabi-Besëlidhja (nuk u luajt)

6-Flamurtari  3-1  Apolonia

7-Tërbuni  0-3  Oriku  (e anuluar)

kategoria e parë skënderbeu dinamo