Sport24 Shkurt 2023, 15:43

Liga e Konferencës/ Lacio përballë një ekipi holandez, Fiorentina “peshkon” në Turqi

Shkruar nga Pamfleti

Liga e Konferencës/ Lacio përballë një ekipi holandez,

Pas përfundimit të fazës play-off që kompletuan tablonë kualifikuese për në fazën e 1/16, është hedhur edhe shorti për Ligën e Konferencës, duke përcaktuar përballjet që do të luhen më 9 dhe 16 mars.

Në selinë e UEFA-s, në Nion të Zvicrës, gjigandët italianë të Lacios dhe Fiorentinës, e “kanarinat” spanjolle të Vjarrealit kanë njohur kundërshtarët e tyre.

Fati i goglave duket se u ka buzëqeshur ekipeve favorite në këtë kompeticion pasi në 1/16 do të kenë përballë kundërshtarë relativisht më të lehtë.

Lacio do të ndeshet me AZ Alkmarin, një duel tepër i fortë, ku të dyja skuadrat do të tentojnë të fitojnë dhe të shkojnë deri në finale.

Goglat u dukën të mëshirshme me Uest Hemin, që do të ketë përballë AEK Larnacën, ndërsa Vijareali do të ndeshet me Anderlehtin.

Fiorentina “peshkoi” Sivasporin, ndërsa Bazeli i Taulant Xhakës do të luajë kundër Slovan Bratislavës.

 

Liga e Konferencës/ Lacio përballë një ekipi holandez,

fiorentina lacio liga e konferencës