Sport 9 Maj 2023, 21:54

Përfundon pjesa e parë/ Vinisius “çon peshë” Realin me një supergol, shpërthen festa në ‘Santiago Bernabeu’ (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Përfundon pjesa e parë/ Vinisius “çon peshë”

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes së parë gjysmëfinale të Champions League. Reali ka mposhtur minimalisht Mançester Sitin në sfidën që po luhet në “Santiago Bernabeu”.

Vinisius zhbllokoi takimin në minutën e 36. Braziliani mori një pasim të mirë nga Kamavinga dhe goditi topin nga distanva, duke ecdërguar në këndin e sipërm të majtë, ku nuk pati asnjë shans për portierin e Sitit, Ederson.

real madrid mançester siti champions league