Sport17 Shtator 2023, 18:35

Tomori befason Bylisin, Apolonia i merr pikën Besës në fund, Kastrioti dominon por nuk ia del, Flamurtari e mbyll me 2 të kuq

Shkruar nga Pamfleti

Tomori befason Bylisin, Apolonia i merr pikën Besës në fund,

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së tretë në Kategorinë e Parë. 
 
Të gjitha ekipet kanë marrë nga 1 pikë në të gjitha ndeshjet. Ndeshja Bylis-Tomori përfundoi me rezultatin 1-1.  Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë me Marselinon, ndërsa në minutën e 58 Emini vulosi sfidën. 

Një sfidë emocionuese ishte edhe ajo mes Apolonisë dhe Besës, e cila u mbyll në barazimin 1-1. Xhabrahimi shënoi në minutën e 26, ndërsa Umejiego i dhuroi pikën fierakëve në minutën e fundit të duelit. 

Ndërsa Kastrioti dhe Flamurtari u ndanë në barazim pa gola, ashtu si Luzi me Korabin. Pavarësisht se të dyja skuadrat tentuan të gjenin golin, asnjëra prej tyre nuk ia doli. Një sfidë që u dominua nga Kastrioti, me këta të fundit që krijuan pafund raste, por portieri Teqja ishte në formë duke bllokuar çdo goditje. 

Në minutën e 83, Kriviçiç u ndëshkua me karton të kuq. duke lënë me 10 lojtarë ekipin vlonjat. Në minutat shtesë me karton të kuq u ndëshkua edhe zëvendës trajneri, Bekim Kuli. 

kastrioti flamurtari apolonia tomor kategoria e parë