Azerbajxhani

Meta kthehet nga Azerbajxhani për t’i dhënë zemër Kryemadhit?! Presidenti ndërpret vizitën zyrtare dhe vjen me urgje - Politike
Politike16 Mars 2019, 11:41

Meta kthehet nga Azerbajxhani për t’i dhënë zemër Kryemadhit?! Presidenti ndërpret vizitën zyrtare dhe vjen me urgje

Shkruar nga Pamfleti
Meta kthehet nga Azerbajxhani për t’i dhënë zemër

Meta kthehet nga Azerbajxhani për t'i dhënë zemër Kryemadhit?! Presidenti ndërpret vizitën zyrtare dhe vjen me urgjencë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka vendosur më në fund të ndjekë nga afër protestën e opozitës shqiptare.

Mësohet se Kreu i Shtetit ka vendosur të ndryshojë vizitën e tij zyrtare në Azerbajxhan, duke u kthyer mbrëmjen e kaluar në vend. Mësohet se aktualisht Presidenti ndodhet në zyrë, duke ndjekur nga afër situatën.

Kujtojmë se në protestat e mëparshme të opozitës, Ilir Meta nuk ka qenë në Shqipëri për të ndjekur nga afër situatën.

Në protestën e 16 shkurtit, ku u shënuan dhe incidente mes protestuesve dhe policisë, Meta u tregua kritikë ndaj Bashës e Kryemadhit, duke kërkuar që të shmangeshin elementet e dhunës.

Këtë radhë, Meta duekt se ka lënë vizitën zyrtare në Azerbajxhan dhe ka ardhur në Shqipëri për t’u ndodhur pranë bashkëshortes së tij dhe për t’i dhënë zemër.

Politike Ilir Meta Protesta e opozitës