Dmitry Peskov

Ironike/ Mijëra fëmijë të vrarë në ukrainë, vajza e Dmitry Peskov ankohet për luftën: Nuk bëj dot pushime! - Bota
Bota23 Mars 2022, 12:39

Ironike/ Mijëra fëmijë të vrarë në ukrainë, vajza e Dmitry Peskov ankohet për luftën: Nuk bëj dot pushime!

Shkruar nga Pamfleti
Ironike/ Mijëra fëmijë të vrarë në ukrainë,

Ironike/ Mijëra fëmijë të vrarë në ukrainë, vajza e Dmitry Peskov ankohet për luftën: Nuk bëj dot pushime!

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, në një intervistë për CNN nuk e ka mohuar faktin se Rusia mund të përdorë armë bërthamore.

Kur u pyet për rrethanat në të cilat Vladimir Putin mund të përdorë armët bërthamore, Peskov u përgjigj:

“Ne kemi një koncept të sigurisë së brendshme dhe ky koncept është publik, ju mund t’i lexoni të gjitha arsyet e përdorimit të armëve bërthamore. Pra, nëse ka një kërcënim ekzistencial për shtetin tonë, atëherë [arsenali bërthamor] mund të përdoret në përputhje me konceptin tonë”.

Por ndërkohë që deklaratat e babait të saj kanë trazuar botën, e bija e Peskov ka nisur të ankohet për sanksionet e vendosura në Rusi. Elizaveta Peskova, 24 vjeç, është prekur nga sanksionet pasi nuk i lejohet të lëvizë jashtë vendit.

“Sanksionet nuk më kanë dëmtuar ekonomikisht, por janë krejtësisht të pandershme dhe të pabazuara,” shprehet ajo.

Teksa njerëzit po vriten nga sulmet ruse në Ukrainë, 24-vjeçarja Peskova shprehet: “Jam e mërzitur për shkak se më pëlqen të udhëtoj dhe i dua kulturat e tjera. Është e çuditshme që të vendosësh sanksione mbi një person që është 24-vjeç dhe nuk ka asnjë lidhje me situatën”.

Më tej shtojmë se 24-vjeçarja jeton në mes të luksit, bazuar nga fotot që poston vazhdimisht në rrjetet sociale.

Bota Dmitry Peskov femijë Lufte Pushime Rusi Ukrainë.