finalja e Ligës së Konferencës

Sonte finalja e Ligës së Konferencës, përçahen italianët, tifozët shkojnë në Pragë për të mbështetur Uest Hemin - Sport
Sport 7 Qershor 2023, 16:59

Sonte finalja e Ligës së Konferencës, përçahen italianët, tifozët shkojnë në Pragë për të mbështetur Uest Hemin

Shkruar nga Pamfleti

Sonte finalja e Ligës së Konferencës, përçahen

Sonte do të luhet finalja e Ligës së Konferencës mes Fiorentinës dhe Uest Hemit. Dy skuadrat do të përballen në Pragë, ku interesimi është i lartë për shkak të mungesës së gjatë të një finaleje europiane për të dyja skuadrat.

Ndërkohë, Uest Hemi nuk ka mbështetje vetëm nga tifozët e vet, por edhe nga tifozët e Lacios. “Curva Nord” ka një binjakëzim me ultrasit e Uest Hem dhe natyrisht në një ndeshje me një rëndësi të veçantë, nuk mund të mungonte edhe mbështetja.

Tifozët janë mbledhur nëpër sheshe të ndryshme në Pragë dhe në mesin e atyre të Uest Hemit, ka shumë italianë që valëvisin flamuj dhe shall të Lacios.

finalja e ligës së konferencës fiorentina uest hem