Këmbimi valutor/ Dollari vijon të forcohet, euro në rënie - Aktualitet
Aktualitet19 Korrik 2022, 08:06

Këmbimi valutor/ Dollari vijon të forcohet, euro në rënie

Shkruar nga Pamfleti

Dollari amerikan e ka nisur këtë javë pozitivisht teksa është blerë këtë të hënë me 114.7 lekë dhe është shitur me 116 lekë krahasuar me javën e kaluar sipas kursit të këmbimit lokal.

Monedha europiane sakaq është dobësuar gjatë fundjavës, teksa në raport me javën e shkruar blihet këtë fillim jave me 116.7 lekë dhe shitet me 117.3 lekë, duke qëndruar në të njëjtat nivele me ditën e djeshme.

Edhe Paundi britanik ka shënuar një rritje të lehtë të vlerës mëngjesin e sotëm pasi në raport me javën që lamë pas blihet sot me 136.6 lekë dhe shitet me 138 lekë.

Franga zvicerane ka vijuar forcimin e vlerës pasi në raport me javën e shkuar është blerë sot me 117.2 lekë dhe është shitur me 118.2 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI

Aktualitet Dollari Euro kursi i këmbimit