Ekonomi29 Shtator 2023, 07:58

Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Zbuloni me sa blihen e shiten euro dhe dollari ditën e sotme

Shkruar nga Pamfleti

Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Zbuloni me sa blihen e shiten euro

Sot, më 29 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 100.3 lekë dhe shitet me 101.3 lekë.Monedha evropiane Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.8 lekë.

Paundi britanik blihet me 121.8 lekë dhe shitet me 122.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74 lekë, ndërsa në shitje me 75.5 lekë.

Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Zbuloni me sa blihen e shiten euro

 

 

këmbimi valutor euro