Kontrabande

Ylli Shehu (Lala) i LSI, “yll” kontrabande i dënuar, caktohet tek Komisioni Sigurisë dhe Komisionin anti-Kontrabandë - Aktualitet
Aktualitet 5 Mars 2019, 18:14

Ylli Shehu (Lala) i LSI, “yll” kontrabande i dënuar, caktohet tek Komisioni Sigurisë dhe Komisionin anti-Kontrabandë

Shkruar nga Pamfleti

Ylli Shehu (Lala) i LSI, “yll” kontrabande i dënuar, caktohet tek Komisioni Sigurisë dhe Komisionin anti-Kontrabandë

Sipas “CV” së tij, pas dënimit të konvertuar me 200 mijë lekë gjobë, ka qenë deputet i PR, partisë së trafikantit të dënuar me burg në Itali, Fatmir Mediu (Mehdihoxha), ka qenë Këshiltar i tij kur ishte Ministër Mjedisi, ka qenë Drejtor i Mjedisit Qarku-Tiranë e deri këshilltar i Xhelal Mziut, në Bashkinë Kamëz

Në kupolën e pushtetit, kryeministri Rama, po bën moral e jep garanci të plota, se në politikë e parlament, nuk do futet më, asnjë kontigjent krimi, i dënuar ose i skeduar e nën hetim nga drejtësia, ndërsa shefja e LSI, Monika Kryemadhi, denoncon vazhdon Edi Ramën, se e ka mbushur parlamentin, me persona të inkriminuar.


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë VIRAL në facebook : PAMFLETI
Ditën e martë, mazhoranca e Edi Ramës, mandatoi një tjetër deputet, të quajtur Ylli Shehu (Lala), që sipas formularit dekriminalizues, të plotësuar prej tij në datën 1 mars 2019, rezulton i dënuar penalisht nga Gjykata e Tiranës, me Vendim Nr. 420, datë 20.03.2007, për veprën penale “Kontrabandë mallrash ndërkufitare”.

Deri në vitin 2017, ka deputet i PR (Fatmir Mediut), por në vitin 2017, pas miratimit të ligjit të dekriminalizimit, “yllin” kontrabandist të PR-PD e rekrutoi Monika Kryemadhi dhe e futi në listën e kandidatëve për deputetë të LSI, megjithëse e dinte, që Ylli Shehu (Lala) ishte me dënim penal.

Patjetër, që Edi Rama, do justifikohet duke thënë, se e ka përgjegjësinë KQZ, që i dha mandatin, ndërsa Monika Kryemadhi, do justifikohet, se është “ushtar” i Edi Ramës, por fakti është, se Monika e futi në listë, kurse Edi e futi në parlament.

Mirëpo historia nuk mbaron me kaq, sepse deputeti me 2 universitete dhe me 2 mbiemra e me 200 mijë lekë dënim penal për kontrabandë kufitare-doganore, u caktua nga Kryesia e Kuvendit, anëtar në dy komisione parlamentare:

Ai u cakua anëtar, në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ku kalojnë gjithë infomacionet e klasifikuara e merren vendime sekret shtetëror dhe anëtari duhet të ketë certifikatë të pastër sigurie.

Gjithashtu, u caktua anëtar në Komisionin e Tregëtisë e Veprimtarisë Prodhuese, që trajton edhe problemet e kontrabandës.

Komentet janë të tepërta, ndërsa Rama e Kryemadhi, le të vazhdojnë të mbajnë leksione e recitojnë citate, për dekriminalizimin e poltikës, qeverisë e parlamentit./Pamfleti

Kryesore “yll” kontrabande i dënuar caktohet tek Komisioni Sigurisë dhe Komisionin anti-Kontrabandë Ylli Shehu (Lala) i LSI