operacioni i spak

Operacioni i SPAK, zbardhen emrat e personave që përfunduan në pranga - Kronike
Kronike10 Mars 2022, 17:09

Operacioni i SPAK, zbardhen emrat e personave që përfunduan në pranga

Shkruar nga Pamfleti

Zbardhen emrat e personave të arrestuar nga policia në kuadër të operacionit të SPAK të koduar “FIVE”. Policia njoftoi se ka ekzekutuar 35 urdhër arreste, ndërkohë që një pjesë e emrave janë në burg momentalisht për vepra të tjera penale.

Sipas policisë janë goditur 5 grupe të strukturuara kriminale të sinkronizuar me njëri-tjetrin, që ushtronin veprimtari në fushën e narkotikëve. Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 1 armë zjarri, municion luftarak, sasi të konsiderueshme lënde narkotike të llojeve të ndryshme, qindra bimë narkotike, vaj hashashi dhe një sasi farash kanabisi.

Emrat e arrestuar

Gjithashtu, janë ekzekutuar masat e sigurisë “Arrest në burg” për personat e mëposhtëm, të cilët aktualisht janë duke vuajtur dënimin, për vepra të tjera penale:


smile

Kronike #SPAK #Operacion #Arrestime