“Nuk do të shkojë te Kosova”, Rudi Garsia ndalon Rrahmanin të luajë për ‘Dardanët’: Nëse dëmtohet atje do të rikuperohet te Napoli - Sport
Sport 6 Tetor 2023, 18:41

“Nuk do të shkojë te Kosova”, Rudi Garsia ndalon Rrahmanin të luajë për ‘Dardanët’: Nëse dëmtohet atje do të rikuperohet te Napoli

Shkruar nga Pamfleti

“Nuk do të shkojë te Kosova”, Rudi Garsia ndalon Rrahmanin

Trajneri i Napolit, Rudi Garsia ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të ndeshjes me Fiorentinën. Ai u ndal edhe terikuperimi i kapitenit të përqafësueses së Kosovës, Amir Rrahmani.

Amir luajti një rol me ne sot në stërvitje, por do të shohim sërish nesër. Ai është pothuajse i shëruar, padyshim që nuk do ta rrezikojmë, por nëse është në dispozicion, nuk ka nevojë ta lëmë jashtë edhe nëse nuk do të luajë 90 minuta. E rëndësishme është që ai të mos shkojë në Kosovë, përndryshe do të luajë vetëm për ta. Nëse lëndohet atje, do të rikuperohet te ne, dhe më pas bëhet prapë i gatshëm vetëm për përfaqësuesen e Kosovës”, deklaroi ai.

rudi garsia trajneri i napolit amir rrahmani