sulmuesi norvegjez

“Lajthit” Erling Haland, sulmuesi norvegjez e ‘djeg’ në diskotekë me tutat e Dortmundit (Video) - Sport
Sport16 Maj 2022, 20:38

“Lajthit” Erling Haland, sulmuesi norvegjez e ‘djeg’ në diskotekë me tutat e Dortmundit (Video)

Shkruar nga Pamfleti
“Lajthit” Erling Haland, sulmuesi norvegjez e ‘djeg’

“Lajthit” Erling Haland, sulmuesi norvegjez e ‘djeg’ në diskotekë me tutat e Dortmundit (Video)

Erling Haland është i lumtur për transferimin te Mançester Siti. Sulmuesi norvegjez duket i papërmbajtshëm nga gëzimi, teksa së fundmi qarkullon një video që e tregon atë në një mënyrë jo shumë të këndshme. 

Ai ka zgjedhur të kalojë disa orë argëtimi në diskotekë. Gjithçka normale deri këtu, por jo për aq gjatë. Haland preferoi të shkonte në këtë disko me fanelën e Borusias së Dortmundit. Video është shpërndarë gjerësisht në rrjet. 

21-vjeçari ka shënuar 62 gola për Dortmundin në vetëm 67 paraqitje, prandaj shumë klube elitare ishin të etur për ta bërë atë pjesë të skuadrës së tyre. Ndeshja e fundit e Haland për Dortmundin ishte të shtunën në “Signal Iduna Park” dhe ai i dha lamtumirën murit të verdhë me një penallti në pjesën e dytë që bëri 1-1 kundër Hertës së Berlinit. 

E o Haaland que foi pra balada depois da sua despedida do Borussia e ainda com a roupa do time KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK
pic.twitter.com/ocDkxbYsNb

— Sincerão (@zlatansincero) May 15, 2022

Sakaq, Dortmundi ka siguruar talentin Adejemi dhe i pyetur mbi këtë transferim për të zëvendësuar Haland, Uli Hënes ka thumbuar: “Transferimet e Borusias së Dortmundit? Vendi i dytë tashmë është i siguruar – tha Hënes në “Sky Sports”. 

Haland do të firmosë për 5 vite me Mançcester Sitin dhe sigurisht do të fitojë 25 mln euro në sezon, teksa gjithashtu një klauzolë 150 mln euro është vendosur për prishje kontrate, e kërkuar nga vetë Haland. 

Sport Erling Haland sulmuesi norvegjez