Aktualitet26 Prill 2024, 13:30

Kërkoi leje deri në orën 20:00, opozita mbyll protestën pas 2 orësh; ekspertët ‘zbarkojnë’ te bashkia për të mbledhur provat

Shkruar nga Pamfleti

Kërkoi leje deri në orën 20:00, opozita mbyll protestën pas

Teksa sot opozita protestoi sot para Bashkisë së Tiranës për gati 2 orë, ku u hodhën molotov dhe flakadanë, ekspertët e policisë mblodhën provat pas përfundimit të tubimit.

Për këtë protestë, Rithemelimi në polici ishte kërkuar leje që të zgjaste deri në orën 20:00, por duket se është mbyllur shumë më herët.

Në këto 120 minuta në hyrje të bashkisë u hodhën sërish bomba molotov, vezë, mollë, si dhe u tentua disa herë që protestuesit dhe këshilltarët e djathtë të futen në godinë me forcë, por janë ndaluar nga policia.

Protesta e radhës u njoftua për të premten e ardhshme.

Kërkoi leje deri në orën 20:00, opozita mbyll protestën pas

opozita proteste eksperte bashkia