Aktualitet13 Shkurt 2024, 07:18

Kthjellime dhe alternime vranësirash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Shkruar nga Pamfleti

Kthjellime dhe alternime vranësirash, njihuni me parashikimin e motit

Ditën e sotme moti do të jetë me kthjellime dhe alternime vranësirash, të cilat do të pasohen me reshje lokale shiu me intensitet të ulët në qendër dhe në lindje të vendit.

Era në pjesën më të madhe të ditëve do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina fiton shpejtësi deri 16m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4ballë.

Mjegulla dhe mjegullina do të jenë prezente gjatë orëve të mëngjesit në zonat luginore dhe pjesërisht zonat e ulëta.