Aktualitet13 Qershor 2024, 22:34

Qëndrimet e Metës, Lita: Pse nuk bën transparencë për pallatin, vilën në Lalëz dhe luksin ku jeton?

Shkruar nga Pamfleti

Qëndrimet e Metës, Lita: Pse nuk bën transparencë për

Gazetari Lavdrim Lita është i mendimit se Meta ndryshoi emrin e partisë pasi donte të ndryshonte çdo gjë korruptive që lidhet me këtë emër. Në 'Frontline', Lita thotë se Meta as nuk e mendon që mund të justifikohen pasuritë.

“Mendoj se gjithçka nis nga përmendja e emrit të LSI. Ka menduar se duke ndryshuar emrin mund të pastrohet nga shumë gjëra. Por mund të dalin mjaft gjëra të vogla. Ai as nuk mendon të justifkojë vilën pallatin luksin. Është e pamendueshme që politikani shqiptar të bëjë transparencë për pasurinë. Dhe ti thuash ç’janë këto 5 mijë euro për 2008, bubu thotë ku di unë në 2008”, thotë Lita.