Kronike 3 Mars 2024, 14:08

I bie shtylla në kokë, plagoset rëndë 50-vjeçari shqiptar në Greqi

Shkruar nga Pamfleti

I bie shtylla në kokë, plagoset rëndë 50-vjeçari

Një aksident i rëndë industrial ka ndodhur pas depos së Bashkisë së Korinthisë në Greqi.

Një 50-vjeçar me origjinë shqiptare, është plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti të ndodhur pas depos së Bashkisë së Korinthisë në Greqi.

Sipas mediave greke, punishtja e një kontraktori të jashtëm po kryente punimet e montimit të shtyllave, kur në një moment ra një shtyllë së bashku me ajrorin.

Menjëherë është lajmëruar ambulanca e EKAV Korinth, e cila ka mbërritur menjëherë dhe i lënduari është transportuar në spital.

Ai u diagnostikua me lëndime të rënda dhe një hematomë të madhe në kokë.

Shqiptari do të dërgohet në një spital të Athinës, sipas të njëjtave burime.

greqi shqiptar plagosje