Kronike27 Mars 2023, 10:55

Mbeti i vrarë nga breshëria e plumbave/ Kush ishte Pal Kola, 60-vjeçari që punonte roje natën te Top Channel

Shkruar nga Pamfleti

Mbeti i vrarë nga breshëria e plumbave/ Kush ishte Pal Kola,

Plumbat e kallashnikovit në drejtim të godinës së Top Channel, plagosën për vdekje Pal Kolën, 60-vjeçarin i cili banonte në një shtëpi të vogël në Sharrë, në kushte aspak të mira. Fati nuk u tregua i drejtë me Kolën, i cili për të shkuar në punën e tij ku punonte si roje, i duhej që çdo ditë të bënte në këmbë kilometra të tërë, pasi banesën e kishte larg nga rruga kryesore. Familjarët e tij për cilët dhimbja është shumë e madhe por edhe e freskët nuk u prononcuan.

Por burimet bëjnë me dije se i ndjeri kishte nisur pune prej 6-muajsh në Top Channel, çdo natë ai shkonte në punë, madje edhe për festat. Ai ishte çdo ditë në sfidë për të siguruar bukën e gojës për dy vajzat dhe djalin e tij. Ky i fundit punon në Itali.

Ende nuk dihet me çfarë motivi autorët qëlluan pa mëshirë me kallashnikov duke e lënë të vdekur në vend punonjësin e sigurisë.

 

sulmi te top channel