Kronike 1 Prill 2023, 10:16

Në kërkim për prodhim dhe shitje droge, arrestohet 41-vjeçari në Kavajë!

Shkruar nga Pamfleti

Në kërkim për prodhim dhe shitje droge, arrestohet

Një 41-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Kavajës, pasi ishte shpallur në kërkim për shitje droge.

41-vjeçar ishte shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “ Qerreti’’. Bëhet fjalë për Erland Helshani, të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë e ka dënuar këtë shtetas, me 4 vjet e 7 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. 

“Finalizohet operacioni policor i koduar “Qerreti”, për kapjen e një shtetasi në kërkim.

I kërkuari, i dënuar me 4 vjet e 7 muaj burgim, për prodhim dhe shitje të narkotikëve.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kavajë, në vijim të punës për lokalizimin, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të shtetasve të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Qerreti”.

Si rezultat i këtij operacioni, në Qerret, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim Erland Helshani, 41 vjeç, banues në Kavajë.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë e ka dënuar këtë shtetas, me 4 vjet e 7 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, njoftim i i policisë.

kavajë policia shtetats ne kerkim