Kronike18 Maj 2023, 11:10

Vodhi paratë e postës private te “5 Maji”, arrestohet 27-vjeçari në Tiranë

Shkruar nga Pamfleti
Vodhi paratë e postës private te “5 Maji”, arrestohet
Pamje nga operacioni

Një 27-vjeçar nga Tirana është vënë në pranga, pasi dyshohet se mori një shumë parash në filialen e një poste private, duke kanosur punonjësin e postës, me mjet prerës thikë.

Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera nga Policia, u bë i mundur identifikimi i këtij shtetasi, me iniciale Ordis Molla, i cili më datë 17.05.2023, rreth orës 21:15, hyri në filialen e një poste private në rrugën “5 Maji”, mori xhiron ditore duke kanosur me mjet prerës thikë, punonjësin e postës, dhe më pas u largua me motomjet.
Shuma e parave të vjedhura u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me mjetin prerës thikë që ai ka përdorur për kanosjen, veshjet e tij gjatë vjedhjes dhe motomjetin me të cilin është larguar.

Materialet proceduale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Vjedhja me dhunë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.