Politike15 Prill 2024, 23:01

Aferat, Ilir Meta aludon për çimka në zyrë dhe deklaron se është vënë nën përgjim nga SPAK

Shkruar nga Pamfleti

Aferat, Ilir Meta aludon për çimka në zyrë dhe deklaron se

Ilir Meta ka deklaruar sot se është vënë në përgjim nga SPAK. Ai ka hedhur dyshime se pajisjet që janë vjedhur në zyrën e PL janë marrë nga drejtësia, teksa la të nënkuptohet se ka gjetur dhe përgjues në zyrë. Deklarimet u bënë në "Opinion".

-Çfarë ndodh nëse ju arreston ju?

Ata e dinë shumë mirë se më përgjojnë telefonin. Partinë e Lirisë nuk e sekuestron dot SPAK nëse ky është qëllimi. Zëro çështje te CEZ-DIA. E ka nisur  ky person se nuk dua t’ia përmend emrin, se ai e ka përmendur 3 herë emrin tim. E ka përmendur me gazetarët. Le të më marrë të pandehur s’më kërcet. Ai është një mbrojtës i pandëshkueshmërisë së Ramës.

-A keni gjetur përgjues në zyrë? Pse bëtë denoncim për zhdukjen e pajisjeve?

SPAK është organizata politike që merret me Berishën për të shkatërruar opozitën. Që merret me Ilir Metën për llogari të krimit të organizuar dhe koka është Edi Rama.

-Ka qenë në përgjim telefoni juaj? Keni gjetur përgjues në zyrë?

Unë tërë jetë jam në përgjim. Por në nivelet e larta zakonisht nuk ka gabime, ka tradhti.