Politike16 Tetor 2023, 11:25

Kryeministrin kroat nuk e pengon as këmba e thyer të marrë pjesë në Samitin e Berlinit

Shkruar nga Pamfleti

Kryeministrin kroat nuk e pengon as këmba e thyer të marrë

Kryeministri Rama është vendosur para Kryeministrisë, ku po pret në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ liderët e BE-së dhe të Ballkanit.

Mes të ftuarve të pranishëm në samitin e Procesit të Berlinit ishte dhe një përfaqësues i vendeve të BE, që ecte me paterica.

Kryeministri kroat Andrej Plekovic u shfaq me këmbën në allçi. Problemi me këmbën e tij të djathtë nuk e ka penguar zyrtarin të marrë pjesë në samitin, që bashkon liderët e BE dhe të Ballkanit sot në Tiranë.

samit rama