Politike14 Korrik 2023, 11:27

Kuvendi miratoi arrestimin e Ahmetajt, reagon Tabaku: Duhet mbështetje maksimale për SPAK

Shkruar nga Pamfleti

Kuvendi miratoi arrestimin e Ahmetajt, reagon Tabaku: Duhet mbështetje

Pas miratimit në Kuvend të kërkesës së SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt, deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka kërkuar mbështetje maksimale për SPAK.

Tabaku tha se pas përfundimit të seancës, e ka lexuar të gjithë dosjen e prokurorisë dhe mund të thotë me siguri se nuk ka asnjë emër nga opozita brenda saj.

“Unë besoj që kjo ka qenë një kauzë e drejtë e PD dhe opozitës duke arritur që sot të çojë para drejtësisë tre ministra të kësaj qeverie. Besoj se duhet t’i japim mbështetje maksimale SPAK. Sot u mbyll një kapitull dhe urojmë të hapet një kapitull i ri.

Unë nuk kam lexuar asnjë emër nga opozita të përfshirë në atë dosje. Nuk ka asnjë emër nga opozita. Ky është një shembull si funksion shteti i kapur në Shqipëri. Sot ky është lajmi dhe opozita i qëndroi në këmbë për 6 vite duke e denoncuar këtë aferë”, u shpreh ajo.

jorida tabaku kerkese ahmetaj