Politike13 Shtator 2023, 17:38

Merr tatëpjetën aleanca Bardhi-Berisha, ulet ndjeshëm numri i deputetëve që u shkojnë mbrapa

Shkruar nga Pamfleti

Merr tatëpjetën aleanca Bardhi-Berisha, ulet ndjeshëm numri i

Aleanca Bardhi-Berisha ka filluar të venitet.

Edhe pse u trumbeta me të madhe për bashkim mes tyre dhe forcim të opozitës, në takimin e dytë të tyre janë paraqitur 31 deputetë, thuaje çereku i emrave që ishin në takimin e javës që shkoi.

Ditën e sotme u mblodhën deputetë të të dyja grupeve për të diskutuar mbi ngritjen e komisioneve hetimore.

Ata do t’i drejtohen Kuvendit për të ngritur komisionin për hetimin e koncensioneve në shëndetësi, për hetimin e vjedhjes së të dhënave të sistemit TIMS dhe komisionin për hetimin e konfliktit të interesave për pushtetarët.

Kujtojmë se në tryezën e përbashkët të zhvilluar javën e parë u paraqitën 43 deputetë.

Nuk dihet nëse në takimin e radhës do të ulet sërish numri i deputetëve pjesëmarrës apo situata do të përmirësohet.

bardhi basha takim