Kosova25 Mars 2023, 10:42

Zjarr i madh në Pejë, digjet qendra tregtare 

Shkruar nga Pamfleti
Zjarr i madh në Pejë, digjet qendra tregtare 

Një qendër tregtare është shkrumbuar në qytetin e Pejës. Mësohet se në fillim janë përfshirë nga flakët e zjarrit depot, më pas edhe qendra tregtare ELKOS Center. Zëdhënësi i policisë për Pejën, Fadil Gashi, ka bërë të ditur se policia dhe zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes. 

“Depotë janë përfshi nga flakët, pastaj është përfshi nga zjarri edhe qendrat tregtare ELKOS-it. Në vend ngjarje kanë dalë të gjitha njësitë e zjarrfikësve nga të gjitha rajonet e tjera”, ka thënë Gashi.

Nuk dihet nëse ka viktima apo njerëz të lënduar.

zjarr i madh në pejë