Sport15 Qershor 2024, 22:04

Bajrami jehonë në mediat europiane: Shënon golin më të shpejt në histori (Foto/Video)

Shkruar nga Pamfleti

Bajrami jehonë në mediat europiane: Shënon golin më të

Goli i Nedim Bajramin ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare. Lojtari i kombëtares kuq e zi shënoi brenda 23 apo 24 sekondave ndaj Italisë dhe ky është një rekord në historinë e Kampionatit Europian. Kurë nuk ishte shënuar kaq shpejt. Kjo gjë ka bërë jehonë kudo.

Kjo është ajo që ju e quani një fillim të shpejtë! Goli i Nedim Bajramit pas 23 sekondash për Shqipërinë ndaj Italisë është goli më i shpejtë i shënuar ndonjëherë në Europian”, shkruan BBC.

Golat më të shpejtë në historinë e kampionateve evropiane

00:24 – Nedim Bajrami ( Shqipëria vs Italia më 15 Qershor 2024 )
01:05 – Dmitri Kirichenko ( Rusia vs Greqia më 20 qershor 2004 )
01:22 – Emil Forsberg ( Suedia vs Polonia më 23 qershor 2021 ) Yusuf
: Poulsen (Danimarka vs Belgjikë më 17 qershor 2021)
01:40 – Robert Lewandowski (Polonia vs Portugalia më 30 qershor 2016)
01:57 – Luke Shaw (Anglia vs Italia më 11 korrik 2021 )
01:58 – Robbie Brady (Republika e Irlandës vs Franca më 26 qershor 2016)
02:08 – Sergei Aleinikov (BRSS vs Anglia më 18 qershor 1988)
02:14 – Alan Shearer (Angli vs Gjermani më 26 qershor 1996)
02:14 – Petr Jirácek (Republika Çeke kundër Greqisë 12 qershor 2012)

Bajrami jehonë në mediat europiane: Shënon golin më të

Bajrami jehonë në mediat europiane: Shënon golin më të

Bajrami jehonë në mediat europiane: Shënon golin më të