Sport18 Maj 2024, 21:39

Cikalleshi “çan” portën kundërshtare, VAR i djeg festën e çmendur sulmuesit kavajas në minutën e 87 (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Cikalleshi “çan” portën kundërshtare, VAR i djeg

Nuk kanë munguar polemikat në këtë javë të parafundit të Superligës së Turqisë, teksa protagonist ishte sulmuesi i Kombëtares, Sokol Cikalleshi.

Bomberi kavajas, gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 87, në duelin ndaj Kajserisporit në transfertë, në duelin që përfundoi me shifrat 2-2, teksa goli i anuluar i Cikalleshit, do t’i siguronte 3 pikë të arta Koniasporit, që mund të siguronte matematikisht mbijetesën, por ky gol u anulua nga VAR-i për pozicion jashtë loje, duke i djegur festën e çmendur, sulmuesit shqiptar në momentin e shënimit.

Nuk mungojnë as polemikat në lidhje me vendimin e VAR-it, teksa tifozët e Koniasporit, pretendojnë se goli i shënuar nga Cikalleshi ishte i rregullt dhe u anulua me pa të drejtë.

sokol cikalleshi sulmuesi shqiptar koniaspor