Sport10 Qershor 2023, 20:06

Gjithçka gati për finalen e madhe, Interi dhe Siti zbulojnë 22 “ushtarët”, zikaltërit parkojnë autobusin, ‘Qytetarët’ në sulm

Shkruar nga Pamfleti

Gjithçka gati për finalen e madhe, Interi dhe Siti zbulojnë 22

Mançester Siti dhe Interi kanë mbërritur në fazën e fundit të Champions League, me të dyja skuadrat që kërkojnë të ngrenë trofeun në stadiumin “Atatürk Olympic” të Stambollit.

“Qytetarët” e Pep Guardiolës duan ta kurorëzojnë këtë sezon fantastik me trofeun më të rëndësishëm për klube, duke kompletuar kështu dhe “Tripletën”.

Nga ana tjetër, zikaltërit e Inzagit kërkojnë të thyejnë çdo parashikim dhe të ngrenë trofeun numër 4 të Championsit në historinë e tyre.

Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare. Si Guardiola, ashtu edhe homologu Inzagi kanë vendosur për titullarët. Nga minuta e parë janë më të mirët dhe sfida premton spektakël.

Për Sitizens kjo është finalja e dytë në 3 sezonet e fundit. Interi rikthehet të luajë një takim të këtij niveli pas 13-vitesh.

Gjithçka gati për finalen e madhe, Interi dhe Siti zbulojnë 22

inter mançester siti dormacionet finalja e champions league