Sport16 Mars 2023, 19:54

Kualifikueset e “EURO 2024”/ Zvicra kërkon ta nisë me këmbën e mbarë ndeshjen hapëse, në listë mungon lojtari shqiptar

Shkruar nga Pamfleti

Kualifikueset e “EURO 2024”/ Zvicra kërkon ta nisë me

Zvicra do të kërkojë të nisë kualifikueset e “EURO 2024” me këmbën e mbarë. Kombëtarja helvete do të përballet me Bjellorusinë në transfertë, ndërsa më pas pret Izraelin (Ndeshjet e muajit mars).

Tashmë trajneri Murati Jakin ka bërë publike listën e të ftuarve. Ashtu si zakonisht, nuk mungojnë lojtarët shqiptarë ku përmendim emrat e Granit Xhakës, Xherdan Shaqirit dhe Andi Zeqirit.

Jakin ka zgjedhur të lërë në shtëpi Ardon Jasharin, pasi preferoi alternativa të tjera.

Pjesë e listës janë emra të njohur si ish-lojtari i Milanit, Rikardo Rodrigez, apo futbollistë si Manuel Akanzhi i Mançester Sitit dhe Embolo i Monakos.

zvicra kualifikueset e "euro 2024"