Sport 1 Mars 2023, 17:27

Ndeshja e parë e Silvinjos në stolin kuqezi provë e mirëfilltë zjarri, anulohet miqësorja dhe debuton kundër Levandovskit

Shkruar nga Pamfleti

Ndeshja e parë e Silvinjos në stolin kuqezi provë e

Trajneri i ri i kombëtares shqiptare të futbollit, Silvinjo, e nis karrierën e tij në stolin e kuqezinjve me një problem jo edhe aq të vogël.

Tekniku brazilian nuk do të ketë mundësinë të bëjë eksperimente para se të zbresë në fushën e lojës përballë Polonisë së Levandovskit në kualifikueset e “EURO 2024”.

FSHF ishte në diskutime me Federatën e Uzbekistanit për të zhvilluar një ndeshje miqësore më datë 23 ose 24 mars, ku Silvinjo të shihte lojtarët që kishte në dispozicion dhe formën e tyre pak ditë para përballjes me polakët.

Por negociatat nuk kanë gjetur fund të lumtur, ndaj  Shqipëria nuk ia ka dalë të sigurojë miqësoren për muajin mars para debutimit zyrtar.

Ndaj ndeshja e parë e Silvinjos do të jetë një provë e mirëfilltë zjarri, pasi do të luhet në Varshavë ndaj polakëve më 27 mars.

silvinjo trajneri i ri i kombëtares shqiptare ndeshja me poloninë miqësorja me uzbekistanin