Sport 1 Mars 2023, 17:06

Tragjedia hekurudhore që i mori jetën 40 udhëtarëve në Larisa, pezullohet futbolli në Greqi

Shkruar nga Pamfleti

Tragjedia hekurudhore që i mori jetën 40 udhëtarëve në

Sot, e mërkurë nuk do të luhen dy ndeshjet për fazën gjysmëfinale të Kupës së Greqisë.

Pas aksidentit fatal në Larisa si pasojë e përplasjes së rëndë mes dy trenave që ndodhi pak para mesnatës të së martës, Federata Greke e Futbollit mori vendimin që të shtyjë ndeshjet Olimpiakos Pire-AEK dhe Lamia-PAOK.

Ashtu si çdo ndeshje tjetër futbolli e garave amatore nuk do të zhvillohet. Dy ndeshjet do të caktohen në një datë të ardhshme.

Të paktën 40 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga përplasja e dy trenave në Larisa të Greqisë.

gjysmëfinalet e kupës së greqisë olimpiakos pire-aek lamia paok