Sport19 Qershor 2024, 18:56

Përfundon pjesa e parë/ Gjermania me një këmbë në raundin e 1/16, Hungarisë i anulohet goli në fund (Video)

Shkruar nga Pamfleti

Përfundon pjesa e parë/ Gjermania me një këmbë në

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Gjermani-Hungari. Skuadra e drejtuar nga Nagelsman ka mposhtur me rezultatin minimal 1-0 Hungarinë dhe është me njërën këmbë në raundin e 1/16. Vetëm 23 minuta pas fillimit të ndeshjes, “Pancerat” ndezën atmosferën në “MHP Arena”, të Shtutgartit.

Nga një rrëmujë në zonë përfitoi Xhamal Musiala, i cili pasi mori një pasim brenda zonës nga Ilkai Gyndogan dërgoi me potencë topin në rrjetën e Gulaksi.

Në minutën e 45+1, hungarezët ishin të pafat. Arritën të shënonin, por gjyqtari i anuloi golin për pozicion jashtë loje. 

gjermania hungaria