Sport19 Qershor 2024, 17:36

Rama komenton ndeshjen e kombëtares: Kokën lart dhe kështu përpara, përpjekje deri në fund për të bërë më të mirën

Shkruar nga Pamfleti

Rama komenton ndeshjen e kombëtares: Kokën lart dhe kështu

Barazimi Kombëtares shqiptare me Kroacinë, Rama postim në rrjetet siciale: Kjo quhet krenari, lojtarët të përkushtuar me mish e me shpirrt!

Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetet sociale pas barazimit 2-2 të Kombëtares shqiptare në ndeshjen me Kroacinë. Rama është shprehur krenar për Kombëtaren dhe i kënaqur me performacën e lojtarëve kuq e zi. 

"KJO QUHET KRENARI. Përballë një skuadre shumë më të fortë në letër dhe me shumë më tepër eksperiencë në këto nivele ishte një Shqipëri e re, e përkushtuar me mish e shpirt ndaj flamurit kuqezi, e cila do t'ju mbushë me krenari, dashuri, respekt dhe optimizëm për rrugën përpara, përtej. për këtë evropiane, falë djemve të jashtëzakonshëm dhe audiencës së saj po aq të jashtëzakonshme
Kokë lart e përpara, me pasion, shpirt ekipor, përpjekje deri në fund për të bërë më të mirën", shkruan Rama.

euro2024