Sport29 Shkurt 2024, 17:50

Tifozët “pushtuan” fushën dhe sulmuan arbitrat, Disiplina mbyll stadiumet e Egnatias dhe Kukësit, përjashtohet zyrtari i verilindorëve

Shkruar nga Pamfleti

Tifozët “pushtuan” fushën dhe sulmuan arbitrat, Disiplina

Komisioni i Disiplinës në FSHF nuk është kursyer me dënimet që ka dhënë këtë javë, duke rreshtuar një sërë gjobash e pezullimesh që mund të ndikojnë në vijimin e sezonit në Kategorinë Superiore e jo vetëm.

Bie në sy mbyllja e stadiumeve të Egnatias dhe Kukësit pas problemeve me tifozëritë përkatëse në ndeshjet e fundit, ku rrogozhinasit do të luajnë dy ndeshje pa spektatorë, ndërsa verilindorët katër të tilla, të shoqëruara edhe me gjoba të ndjeshme.

Ndërkohë, është përjashtuar për dy vite nga të gjitha aktivitetet sportive drejtori i Kukësit, Naim Halili, për sulmin ndaj zyrtarëve të ndeshjes.

Disiplina paralelisht ka dhënë një vendim të rëndësishëm sa i përket sherrit mes Arinaldo Rrapajt të Partizanit dhe David Janaqit të Skënderbeut, të cilët u ndëshkuan me të kuq në ndeshjen e kësaj jave, duke i pezulluar për tre ndeshje të dy lojtarët.

Tifozët “pushtuan” fushën dhe sulmuan arbitrat, Disiplina

Tifozët “pushtuan” fushën dhe sulmuan arbitrat, Disiplina

Tifozët “pushtuan” fushën dhe sulmuan arbitrat, Disiplina

Tifozët “pushtuan” fushën dhe sulmuan arbitrat, Disiplina

 

komisioni i disiplinës kukësi egnatia