behar bajri

‘Mos na krahaso me një magjyp si Behar Bajri’! Banda e Licajve e revoltuar me Artan Hoxhën: Je i inkriminuar, po r - Aktualitet
Aktualitet25 Shtator 2018, 14:51

‘Mos na krahaso me një magjyp si Behar Bajri’! Banda e Licajve e revoltuar me Artan Hoxhën: Je i inkriminuar, po r

Shkruar nga Pamfleti
‘Mos na krahaso me një magjyp si Behar Bajri’! Banda e Licajve

'Mos na krahaso me një magjyp si Behar Bajri'! Banda e Licajve e revoltuar me Artan Hoxhën: Je i inkriminuar, po rrit fëmijët me lekë harram

Këshilltari i Shkodrës, Mustaf Lici, ka paralajmëruar gazetarin Artan Hoxha të mos e krahasojë me ‘kokën’ e bandës së Bajrajve, Behar Bajraj, duke e quajtur këtë të fundit ‘magjyp’.

Duke iu përgjigjur akuzave të gazetarit se familja Lici bën ligjin në Shkodër dhe ka nën kontroll edhe politikën, Mustaf Lici shkruan se Hoxha është gazetar krimi, që vendos të rrisë fëmijët me lekët e krimit dhe lekë harram. Sipas tij, Hoxha mbron familjen Bajri dhe ‘magjypin’, kriminelin ordiner, Behar Bajri.

“Ky person i inkriminuar, ka ringjallur dhe tension që të ringjall konflikte mes dy fiseve në Shkodrës. Gazetari i krimit, ka vendosur që të rrisë fëmijët me lekët e krimit dhe lekë harram. Nuk mundet që 6 vrasjet e Shkodrës ti trajtojë si vrasje bandash.

Nuk mundet Artan Hoxha t’ua hup çokun shkodranëve. Ai më krahason mua më një magjyp, me një kriminel ordinar, si Safet Bajri. Nuk mundet ai të mbrojë familjen Bajri, ata nuk kanë pasur asnjë rival, se nuk u ka vrarë njëri në familje. Ato familje e dinë shumë mirë se kush i ka vrarë”, tha Mustafa Lici.

Aktualitet Artan Hoxha bandat e shkodres mustaf lici